Videovalvesüsteemid

Enimlevinud videolahendus on analoogvideo, kuid viimasel ajal aga osutub klientide poolt valikuks üha enam IP videovalvesüsteem.


Analoog-videovalvesüsteemid oli aastaid tagasi ainuke võimalik turvalahendus, kuid nüüd enam mitte. Nagu ka muudeski valdkondades, on digitaalsed süsteemid analoogset kõrvale tõrjumas. IP-võrgukaamerad on megapikslise pildisensoriga ja on võimelised lindistama 30 korda detailsemalt kui analoogkaamerad. Suurema resolutsiooniga analoogkaamerad võimaldavad ka lindistada detailselt, kuid sealjuures võib tekkida probleeme video taasesitusega.


Üldjuhul on IP põhise videovalvesüsteemi paigaldamine lihtne ja odav, sest paljudel on juba IP-võrgud olemas. Analoogvideovalve nõuab aga koaksiaalkaablitega üles ehitamist, mille läbi saadetakse signaal juhtvõrku. Selle miinuspooleks on see, et signaal on autoriseerimata või kodeerimata. Analoogkaamerate jaoks peavad olema veel eraldi installitud toiteallikad, mis on tarbija jaoks järjekordne lisakulutus. IP-kaamerate toide kantakse üle nende oma võrgukaabli kaudu. Sellest tulenevalt on videovoog kodeeritud, mis tagab suurema kindluse ja usalduväärsuse.


Klientidele soovitame paigaldada pigem IP-videovalvesüsteemi, sest see annab võimaluse integreerida ka kolmanda osapoole süsteeme, nagu sissumurdmisvastast- või tuletõrjealarmi. Videovalvesüsteemide paigaldusele kehtib 2 aastane garantii ja seadmetele laieneb tootjapoolne garantii olenevalt seadmest kuni 3 aastat.


CLOSE